cam-cephe-giydirme
05
Şub

DMR Cam Filmleri | Cam Giydirme Konusunda Uzman Firma

Cam Giydirme Konusunda Uzman Firma
Yapı sektöründe birçok giydirme sistemi mevcuttur. Bunlardan biri de cam giydirme cephe sistemidir. En çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir. Özellikle büyük binalarda rastlamak mümkündür. Sektörde cam giydirme dendiğinde akla gelen ilk firmalardan biri de Omak ‘tır. Omak firmasında sayısız seçenekte cam giydirme opsiyonları mevcuttur.

Temizlemesi kolay, görünümü şık
Peki cam giydirme nedir, nerelerde kullanılır? Bu giydirme sisteminde seçilen cam materyaller, ister yatay, ister düşey bir şekilde binaya yerleştirilir, Camlar birbirine silikon ve benzeri maddelerle yapıştırılarak sabitlenir. Cam giydirme görünüm olarak da oldukça şıktır. Bunun yanı sıra temizlemesi de kolay ve hijyeniktir. Günümüzde tamamen cam giydirmeli binalara rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra yarı cam yarı duvar giydirmeli uygulamalar da yapılmaktadır.

Klasik kapaklı cam giydirme sistemi
Klasik kapaklı Cepheler de bu sistemde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Daha kolay bir çözüm olduğu için tercih edilir. Ancak bu sistem kullanılan cephe üzerinde zemine göre mimari değişimler gösterebilmektedir. Bu işlemi yapacak olanların bu etkiyi göz ardı etmemesi gerekmektedir. Bu uygulamanın yapıldığı yapılarda sıra dışı bir görünüm oluşmaktadır.

Yarı kapaklı cam giydirme sistemi
Bir de yarı kapaklı cephe sistemleri mevcuttur. Bu uygulama genellikle binaya yatay bir mimari görünüm ya da düşey bir görünüm oluşturmak için tercih edilir. Bu sistem diğer sistemlerin aksine daha fazla kapak alternatifi sunmaktadır. Günümüzde genellikle yüksek binalara, holding binalarına ve Alış veriş merkezlerinde sıklıkla uygulanmaktadır.

Transparan cam giydirme sistemleri
Mimari açıdan daha görkemli bir görüntü elde etmek isteyenler ise transparan camlı cephe giydirme sistemini tercih etmektedir. Öte yandan kullanılacak camlar ısı yalıtımlı özellik barındırmaktadır. Bu na ek olarak lamine cam olarak tercih edilebilmektedir. Montaj yapılırken paslanmaz materyaller ile çalışılır. Montaj esnasında silikon yardımıyla su izolasyonu yapılmaktadır. Taşıyıcı zemin için çelik veya paslanmaz diğer materyallerin yanı sıra pek çok seçenek sunulabilmektedir. Cam giydirme sistemlerinde camın şeklinin yanı sıra kendisi de oldukça önemlidir. Renk seçimi ve ayna özelliği binanın kişiliğini tamamen değiştirmektedir. Omak firması ile her türlü cam giydirme işlemini ve montajını en kaliteli şekilde uygulatmak mümkündür.